efonla.com

Politikalarımız

efonla (Dijital Kitle Fonlama Platformu A.Ş.) paya dayalı kitle fonlamasına aracılık etmek üzere Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yetkilendirilmiştir.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından düzenlemesi ve denetlemesi yapılan ve sadece listeye alınmış platformların faaliyet gösterebileceği paya dayalı kitle fonlama alanında Dijital Kitle Fonlama Platformu A.Ş (efonla) olarak 14 Ekim 2021 tarihinde listeye alınarak yetkilendirildik. SPK tarafından yayımlanan ilgili karar 14/10/2021 Tarihli 2021/51 Sayılı Bülten’de yer almaktadır. Bu linkten ulaşabilirsiniz. SPK tarafından listeye alınarak faaliyet göstermek için yetkilendirilen platformların yer aldığı siteye buradan ulaşabilirsiniz.

efonla olarak, 11 Kasım 2020’de kurulduk ve bir yıldan kısa bir sürede kendi bünyemizde geliştirdiğimiz yazılım ile büyük bir başarıya imza atarak Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) ve TAKASBANK entegrasyonlarını da içeren süreci tamamladık. Tüm dünyada hızlı bir şekilde büyüyen ve girişimcilik ekosisteminin önemli finansman kaynaklarından biri olan paya dayalı kitle fonlaması ile girişimcileri ve bireysel/kurumsal yatırımcıları güvenilir bir sistem ile bir araya getiriyoruz.

Teknoloji ve/veya üretim alanındaki yenilikçi projeleri olan girişimcilerin ihtiyaç duyduğu sermayeye erişmeleri için başvurduğu girişim sermayeleri, melek yatırım ağları ve kurumsal yatırımcıların da platform üzerinden yatırımcı olabilmesi bu sistemin potansiyelini, esnek ve dinamik yapısını ortaya koyuyor. Girişimcinin geleneksel finansman sistemlerinde karşılaştığı zorlukları ortadan kaldırarak tamamen çevrimiçi bir süreç ile hızlı, kolay ve teminatsız bir şekilde sermayeye erişimi mümkün kılıyoruz.

Girişimcilerin diğer finansman edinme yöntemlerinden de aşina olduğu bilgilerin talep edildiği, SPK tarafından hazırlanan bilgi formunu başvuru aşamasında eksiksiz doldurması gerekmektedir. efonla’daki “Proje Başlat” linki üzerinden girişimcilerin girdiği bilgilerle bu formu kolay ve otomatik olarak doldurmalarını sağlıyoruz. İki ayrı  bilgi formu bulunmaktadır. Anonim şirketi veya Limited şirketlerinin dolduracağı “Girişim Şirketi” ve proje aşamasında olan girişimlerin dolduracağı “Proje” bilgi formlarına buradan ulaşabilirsiniz.

SPK tarafından 27 Ekim 2021 tarihinde yayımlanan “Kitle Fonlaması Tebliği'ne ulaşmak için tıklayınız.