efonla.com

Ücret ve Kesintiler

DİJİTAL KİTLE FONLAMA PLATFORMU A.Ş.

ÜCRET VE KESİNTİLER

 

·        Yatırımcılar tarafından yapılan yatırımların iadelerinde hiçbir kesinti yapılmaz. Kampanya süresi sona erdiğinde hedef fona ulaşılamazsa veya yatırım yapılan andan itibaren 48 saat içerisinde yatırımcı cayma hakkını kullanırsa yatırılan tutar hiçbir kesinti olmadan emanet yetkilisi TAKASBANK tarafından iade edilir.

·        Yatırımcılar tarafından yapılan yatırımlar emanet yetkilisi TAKASBANK tarafından bloke edilir. Kampanya süresince emanet yetkilisi TAKASBANK tarafından toplanan fon tutarı nemalandırılmayacaktır. Bu durum imzalanan Üyelik Sözleşmesinde yatırımcı tarafından kabul edilir.

·        Kredi kartı ile yapılan ödemelerde ödeme hizmet sağlayıcısı (Paratika) tarafından ödeme sistemleri kullanım ücreti olarak işlem esnasında yatırım tutarına %1,75 komisyon bedeli ilave edilir.

·       Kitle fonlama kampanyaları için listeleme ücreti 1500 TL + KDV’dir ve kampanya sahibi girişimci /girişim şirketi tarafından ödenir.

·       Başarılı kitle fonlama kampanyalarından platform komisyonu toplanan fonun %6’sı kadar olup, bu tutara KDV ilave edilecektir.

o    Kampanya sahibi girişimci /girişim şirketi Teknopark/Teknokent bünyesinde olduğunu ispatlaması halinde komisyon ücreti %5 + KDV olarak uygulanır. 

o    Kampanya sahibi girişimci /girişim şirketi efonla’da daha önce 1.000.000 TL (Bir Milyon Türk Lirası) ve üzeri hedef fonla kampanya sürecini başarı ile sona erdirmişse, komisyon ücreti %5 + KDV olarak uygulanır. Eğer kampanya sahibi girişimci /girişim şirketi Teknopark/Teknokent bünyesinde ise bu durumda komisyon ücreti %4 + KDV olarak uygulanır.

o    Platform dilerse kampanya sahibi girişimci /girişim şirketi özelinde yapacağı değerlendirme ile bu komisyon ücretinden feragat edebilir.